* * *22 Świąteczna Zbiórka Żywności* * * – już wkrótce

Autor: Henryk Kłopski | | aktualności


             Bank Żywności w Gorzowie Wielkopolskim ponad 11 lat ratuje święta wielu tysięcy osób w regionie lubuskim, organizując Świąteczną Zbiórkę Żywności.

W tym roku Świąteczna Zbiórka Żywności odbędzie się 30 listopada i 1 grudnia.

Rok temu organizacja za pośrednictwem ponad 500 wolontariuszy i dzięki zaangażowaniu mieszkańców 24 miejscowości województwa lubuskiego oraz Barlinka i Myśliborza z województwa zachodniopomorskiego zebrała 16.852,58 kg jedzenia, z których możliwe było przygotowanie świątecznych posiłków dla osób potrzebujących. To jednak wciąż za mało, gdyż w ubóstwie nadal żyje wiele osób.

Na pomoc czekają samotni rodzice i osoby starsze, niedożywione dzieci, osoby zmagające się z chorobami, ludzie, których mimo pracy, nie stać na zakup żywności. Sytuacje, z którymi zmagają się potrzebujący wynikają z różnych przyczyn, często bardzo trudnych, których nie powinniśmy tak bezrefleksyjnie oceniać, co przychodzi nam niestety coraz łatwiej.

Nie osądzajmy pochopnie, a negatywną energię zamieńmy w dobry uczynek. Głód może mieć twarz każdego z nas i w każdym momencie życia los może nas niespodziewanie doświadczyć. Warto mieć tego świadomość, gdyż wówczas trochę inaczej patrzymy na świat, z większym zrozumieniem potrzeb innych ludzi. Ludzi, którzy często nie mieli wyboru innej ścieżki życiowej na skutek niedających się przewidzieć okoliczności, jak chociażby wypadek czy choroba, która pochłania nie tylko wszystkie zarobione pieniądze, ale również ogranicza w ogóle możliwości zarobkowe.

 Dzięki temu, że zbiórka ma charakter ogólnopolski, gesty mogą być drobne, a osiągnięte efekty ogromne, mające realny wymiar i wpływ na życie innych. Zachęcamy do przekazywania produktów z długimi terminami przydatności, takich jak: mąka, cukier, olej, konserwy, bakalie, słodycze.

Dzięki masowej skali działalności Banków Żywności oraz zaangażowaniu wielu osób produkty trafią do osób potrzebujących w całej Polsce jeszcze przed świętami. Dzieląc się swoimi zakupami ratujemy święta tych, którzy tego najbardziej potrzebują.

Niezależnie od zbiórki, Bank Żywności w Gorzowie Wlkp. systematycznie przekazuje osobom potrzebującym pozyskane od producentów, dystrybutorów oraz z sieci handlowych produkty żywnościowe, ze szczególnym uwzględnieniem okresu Świąt Bożego Narodzenia.

Lista sklepów zbiórkowych