Dzień Pieroga w Zarzyniu

Autor: Henryk Kłopski | | aktualności, żółty talerz

W ramach programu wsparcia żywienia dzieci „Żółty Talerz” w Zarzyniu w gminie Sulęcin odbyło się wydarzenie pn.  „Dzień Pieroga”A      We wtorek 7 lutego 2017 r. uczestnicy Świetlicy Środowiskowej w Zarzyniu działającej przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie wspólnie bawili się z okazji „Dnia Pieroga”, zorganizowanego w ramach Akademii Żywienia.

      Warsztaty kulinarne polegające na zdobyciu wiedzy oraz własnoręcznym wykonaniu pierogów prowadziła jedna z mam – Paulina Ambrosewicz, której pierogi robią w okolicy furorę i smakują niejednemu smakoszowi.

      Uczestnicy warsztatów mieli pełne ręce roboty, sami musieli przygotować i doprawić farsz, wyrobić      i rozwałkować ciasto, którego podstawę zrobiła Pani Paulina oraz ulepić smaczne pierogi.

Gdy danie było już gotowe, każdy uczestnik musiał wybrać jedną sztukę, która brała udział w konkursie na najlepszego pieroga. Aby werdykt był sprawiedliwy, zaprosiliśmy niezależnego jurora.

Spośród wszystkich uczestników, ku zdziwieniu ogółu, miejsca na podium zajęli najmłodsi uczestnicy warsztatów:

miejsce na podium należało do Adriana Ambrosewicza,

(który z pewnością talent odziedziczył po mamie),

 miejsce zdobył Szymon Wojciechowski,

 miejsce zajęła Alinka Hołownia.

Zwycięzcy cieszyli się ze zdobytych nagród, które ufundowane zostały przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęcinie.

Nad całością warsztatów czuwała prowadząca świetlicę Sara Hołownia.

Dzień Pieroga zakończył się konsumpcją przygotowanych dań.

      Dzieci były zadowolone z warsztatów i nie mogą doczekać się następnych zajęć w ramach Akademii Żywienia, na których będą robić pączki.

W ramach przeprowadzanych warsztatów produkty pochodziły również z Banku Żywności.

                               Powyższą  relację przygotował  Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie                                                                             Pan Andrzej Stefan ŻelechowskiF_Kulczyk i Zółtyt talerz_2

C_16558337_1449755368430892_1260915294_n

Kolaże1

B_16651917_1449755571764205_986375377_n